Olejek arganowy, czyli niesamowity eliksir młodości

Olejek arganowy stosuje się od wieków w kosmetyce i ziołolecznictwie. Pozyskiwany z marokańskiego drzewa arganowego (Argania Spinosa) olej to produkt o magicznych właściwościach, który króluje w składzie wielu produktów pielęgnacyjnych i jest jednym z najchętniej kupowanych ekstraktów roślinnych. To wszystko ma swoje podstawy.

LUKSUSOWY PRODUKT

Olejek arganowy to jeden z droższych olejków roślinnych, ale jego cena jest motywowana kilkoma powodami. Po pierwsze, olejek arganowy jest pozyskiwany z arganii żelaznej, która występuje wyłącznie na terenie marokańskiego rezerwatu ochronnego UNESCO. Po drugie, aby wytłoczyć jeden kilogram oleju potrzeba średnio trzydzieści razy tyle nasion, a sam proces tłoczenia jest wyjątkowo czasochłonny. Po trzecie, olej arganowy posiada certyfikat organiczności przyznany przez National Organic Program (USDA). I najważniejsze – olejek arganowy ma naprawdę szereg drogocennych właściwości medycznych potwierdzonych badaniami.

UZNANY „ELIKSIREM MŁODOŚCI”

Największy sukces olejek arganowy osiągnął jako preparat o właściwościach anti-age, stąd jedna z jego nazw – Eliksir Młodości. Wykorzystuje się go zarówno w kosmetyce, medycynie i kuchni. Olej arganowy króluje w składzie luksusowych kosmetyków z najlepszych salonów SPA. Jakie są właściwości olejku arganowego? Płynne złoto Maroka to dogłębnie nawilżający ekstrakt roślinny, który bardzo szybko się wchłania i przekazuje wszystkie najcenniejsze składniki odżywcze m.in. witaminę E, karoten, 80% NNKT (w tym kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9) oraz skwalen. Ze względu na zawartość tokoferoli, fitosteroli i polifenoli o właściwościach antyoksydacyjnych, olejek arganowy stymuluje procesy utleniania w komórkach, neutralizuje działanie wolnych rodników, ochrania tkanki i skutecznie zapobiega starzeniu się skóry.

BRAK REAKCJI UBOCZNYCH

Potwierdzono badaniami, że olejek arganowy nie wywołuje żadnych reakcji ubocznych, a więc jest produktem stuprocentowo bezpiecznym dla zdrowia. Z tego względu nie ma żadnych ograniczeń w stosowaniu oleju arganowego – można nakładać go na skórę suchą, tłustą, wrażliwą, atopową. Ekstrakt z drzewa arganowego nadaje się także jako preparat do pielęgnacji niemowląt.

BOGATE WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE

Oprócz tego, że płynne złoto Maroka zostało uznane za najlepszy, naturalny produkt przeciwko oznakom starzenia, wykazuje bardzo wiele innych właściwości. Olejek arganowy wspiera w problemach wszystkich układów organizmu, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi, prostaty i przede wszystkim skóry, wzmacnia układ odpornościowy, dezynfekuje, działa przeciwbakteryjnie, poprawia krążenie, leczy choroby skóry. Najbardziej cenione są właściwości olejku arganowego poprawiające kondycję włosów i eliminujące problemy takie, jak: wypadanie włosów, łuszczyce, egzemy, łupież, łamliwość oraz ogólne zniszczenie włosów.

20 Komentarze dla “Olejek arganowy, czyli niesamowity eliksir młodości”
 1. Marika
 2. Babeczkaa111
 3. Joanna
  • s.h.e.
 4. Kasia K.
  • Werka30
 5. Sylwia
  • Natalka_S
 6. little girl
  • Nina
   • Doriss Kraków
 7. Goooocha99
  • Ilon@
 8. angel
  • Havanna85
   • angel
    • Havanna85
 9. C.
 10. Gośka
 11. chaberek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *