Olejki naturalne przeżywają obecnie drugą młodość. Nagle na rynku kosmetycznym pojawia się ich tak wiele i o tak różnych cenach, że ciężko jest zdecydować się na jeden.

Zdarza się często tak, że trafiamy w sieci na „niespotykaną promocję”, „hit cenowy” lub „totalną wyprzedaż” i to skłania nas do nabycia jakiegoś produktu, który niestety często nie jest w 100% czystym olejkiem. Jego działanie nie jest tak spektakularne, jakbyśmy oczekiwały i w rezultacie bardzo zniechęcamy się do produktu. „To nie dla mnie” – pojawiają się myśli- „nie pasuje do moich włosów”, „u mnie się nie sprawdza”… tymczasem winą należałoby obarczać nie olejek, ale nieuczciwego sprzedawcę, który sprzedał nam nie czysty, arganowy olej, lecz mieszankę olejków, które rzeczywiście mogą nie współgrać nie tylko ze sobą, ale również z porowatością Twoich włosów. Jeśli na przykład masz włosy o średniej porowatości, a Twój olej arganowy zawiera znaczną domieszką oleju arachidowego- możesz przyjąć za pewnik, że nie staną się nawilżone i jedwabiste, tylko szorstkie i napuszone. Dzieje się tak, ponieważ olej arachidowy przeznaczony jest do włosów o niskiej porowatości. Jego maleńkie cząsteczki za szybko wnikną w Twoje włosy i nie zostawią na nich żadnej warstwy ochronnej.

Tymczasem olejek arganowy będzie najlepszym wyborem, ku jakiemu możesz się skłonić. Nadaje się on do większości włosów z tego względu, że bardzo rzadko spotyka się osoby o bardzo grubych i ciężkich włosach (niskoporowatych), lub tych ekstremalnie domęczonych, suchych i cienkich (o wysokiej porowatości).Zdecydowana większość ludzi na świecie posiada włosy średnioporowate- plasujące się gdzieś pomiędzy ciężkimi, trudnymi do ułożenia puklami, a tymi wysuszonymi i kruchymi. Takim włosom przeznaczony jest olej arganowy.

Jak zatem wybrać najlepszy olej arganowy i ile powinien on kosztować?

Na pewno nie będzie kosztował grosze. Proces jego powstawania jest bardzo kosztowny, a na litr olejku przypada tyle kg orzechów arganii, ile waży przeciętna nastolatka.

Najlepiej szukać olejków wśród tych firm, które zyskują pozytywne opinie w sieci i wystrzegać się podejrzanych promocji lub zbyt niskiej ceny.

W olej arganowy warto jest zainwestować- mimo iż jest drogi, to jest on jednocześnie bardzo wydajny i spokojnie wystarczy a wiele miesięcy.

Powodzenia!