Sposoby na wykorzystanie olejku arganowego do włosów

Olejek arganowy jest świetnym naturalnym produktem stosowanym do pielęgnacji włosów. Cudowne właściwości tego marokańskiego płynnego złota doceniane są przez rzesze kobiet, dlatego olej z drzewa arganowego króluje w kosmetyce, mimo że nie należy do najtańszych produktów naturalnych. Przedstawiamy najpopularniejsze sposoby na wykorzystanie oleju arganowego w codziennej pielęgnacji włosów.

Włosy narażone są na wiele rodzajów uszkodzeń. Poddawane zabiegom chemicznym, stylizowane z użyciem wysokiej temperatury lub osłabione włosy potrzebują odpowiedniego nawodnienia i odżywienia w niezbędne składniki odżywcze. Olejek arganowy jest bogaty w NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, głównie omega-6 i omega-9), witaminę E oraz niemal sto innych związków czynnych o pozytywnym działaniu na włosy, np. karoten. Włączenie olejku arganowego do codziennej pielęgnacji włosów jest więc dobrym sposobem na ich wzmocnienie.

1. Głębokie odżywienie włosów arganową maską na włosy

Czysty olejek arganowy wylewamy na dłoń, a następnie bierzemy pasmo i wcieramy w nie delikatnie olejek od nasady (masując skórę głowy okrężnymi ruchami opuszek) aż po końce. Ten krok powtarzamy do momentu, w którym naolejowana będą całe włosy. Ilość olejku, jaką użyjemy, zależy od długości włosów oraz ich stanu. Włosy pozostawiamy w ten sposób przynajmniej na godzinę (im dłużej, tym lepiej), a następnie zmywamy olej arganowy łagodnym szamponem bez SLS-u. Arganową maskę na włosy wykonujemy co najmniej raz w tygodniu.

2. Zabieg gorącym olejkiem arganowym

Odżywianie włosów przy użyciu gorącego oleju to metoda podobna do arganowej maski na włosy, jednak działanie oleju arganowego zostaje wzmocnione wyższą temperaturą. Nałożoną na włosy maskę (zgodnie z pierwszymi krokami opisanymi wyżej) pozostawiamy na włosach, ale przykrywamy je ręcznikiem lub plastikowym czepkiem. Najlepiej, jeśli dodatkowo ocieplimy głowę zwykłą suszarką, suszarką hełmową lub pobytem w saunie. Po kilkunastu minutach myjemy włosy delikatnym szamponem, a zabieg powtarzamy średnio co 2-3 tygodnie.

3. Olejowa ochrona włosów przed wysoką temperaturą

Olejek arganowy bardzo dobrze sprawdza się jako preparat zapewniający termoochronę. Naturalnego złota Maroka używamy zawsze przed przystąpieniem do zabiegów z użyciem wysokiej temperatury. Niewielką ilość olejku nalewamy na dłoń, a następnie wmasowujemy na całej długości włosów. Po kilku minutach, kiedy olejek wchłonie się w pasma, możemy przystąpić do stylizacji termicznej lokówką, prostownicą lub suszarką.

4. Lecznicza kuracja włosów olejem arganowym

Olejek arganowy, dzięki swoim właściwościom, z powodzeniem sprawdza się w kuracjach leczniczych. Olejowanie włosów marokańskim olejem może pomóc w pozbyciu się problemów takich, jak łojotok, łupież, łuszczyca, zapalenie skóry, przetłuszczanie się oraz świąd i alergie skórne. Jako jeden z nielicznych olejków do włosów, tylko arganowy ma tak bogate właściwości lecznicze.

18 Komentarze dla “Sposoby na wykorzystanie olejku arganowego do włosów”
 1. Kasieńka22
 2. eve_e
  • Martyna
 3. Frozen92
  • Anita J-a
 4. Frozen92
 5. lady_moth
  • Irmina
   • Karo30Lina
 6. De.Ka.
  • Irmina
 7. Morellka
 8. Magdalenaaa
  • Agu.8
 9. Sandra
  • Madragora
 10. C.Rossa
 11. ZofijaZocha

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *