Olej arganowy należy do najlepiej sprzedającego się oleum w branży kosmetycznej. Mimo iż jest droższy niż inne olejki naturalne, popyt na niego nie maleje. To mercedes wśród olejków pielęgnacyjnych. Użycie go w kremie, odżywce lub serum natychmiast podnosi prestiż produktu.

Co sprawia, że olej arganowy jest tak drogocenny i niezastąpiony?

– Olej arganowy zawiera idealną kompozycję nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niewiele osób wie, że aby kwasy tłuszczowe korzystnie usprawniały procesy w naszym organizmie, muszą one występować w odpowiednich ilościach. Olej arganowy jest produktem, który zawiera najlepiej zbilansowane kwasy tłuszczowe. Dzięki temu procesy w komórkach organizmu przebiegają sprawnie i bez zarzutu. Olej arganowy zawiera kwasy tłuszczowe z grupy omega-3, omega-6 i omega-9.

– Olej arganowy zawiera dużą ilość witaminy E- niemal dwukrotnie większą niż oliwa z oliwek. Jej niedobór sprawia, że skóra rogowacieje i zaczyna się szybciej starzeć, a włosy rosną wolniej i stają się matowe, osłabione i kruche. Witamina E dostarcza do komórek skóry niezbędne składniki odżywcze. Działa niczym niezawodny transporter.

– Olej arganowy zawiera związki polifenolowe, które bardzo sprawnie i skutecznie hamują powstawanie wolnych rodników. Ponadto pomagają zwalczać już wytworzone wolne rodniki. Działają one leczniczo i profilaktycznie, ponieważ utleniając się udaremniają ten proces innym, ważnym dla naszego organizmu związkom. Innymi słowy, poświęcają się po to, by organizm nie utracił cennych substancji. Warto wspomnieć, że olej arganowy – jako produkt w pełni naturalny- zawiera naturalne polifenole. Jest to ważna informacja, ponieważ polifenole wytworzone syntetycznie nie mają takiej skuteczności działania.

– Agranowy olejek jest również bogactwem karotenoidów. Związki te są istotne dla piękna i zdrowia skóry oraz włosów, ponieważ pochłaniają nadmiar promieniowania UV. Mają też właściwości pielęgnacyjne- nadają skórze ładny, zdrowy koloryt. Wspomagają pracę witaminy A, która odpowiedzialna jest za sprawną regenerację naskórka i wzrost włosów. Karotenoidy wykazują znacznie większą aktywność antyoksydacyjną niż witamina C. Działają niczym dobrze wyszkolona grupa komandosów do zadań specjalnych- zapobiegają szkodliwym uszkodzeniom oksydacyjnym w komórkach skóry. Dzięki temu wzmacniają organizm, który staje się odporny na procesy starzenia się skóry i włosów, oraz na wiele poważnych chorób.

Olej arganowy ma więc właściwości antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe, działa profilaktycznie i regeneruje włosy i naskórek. Ochroni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi i usprawni działanie korzystnych procesów w komórkach organizmu. To niemal eliksir młodości. Zdrowie zamknięte w oleju. Nie bez powodu nazywany jest on „płynnym złotem Maroka”.